Díky, že máte zájem o mé fotky


Asi bych se měl také představit...

Jmenuji se Lukáš Rufer. Kromě focení se věnuji hlavně hudbě - svojí indierockové kapele Citizen37 nebo sólovému chillout projektu Lunar5. Na této fotce prý vypadám jako neudržovaný David Copperfield, nicméně jsem mladší, ale ne tak šikovný :)
V každém případě se pro vás pokusím vykouzlit dobrou fotku.

PORTFOLIO


REPORTÁŽNÍ FOTOGRAFIE
Fotím zejména hudební koncerty, svatby, rodinné fotografie, křtiny, večírky, plesy, i některé sportovní akce.
Zkrátka mě baví fotit lidi.

PORTRÉTY
Klasický portrét? Neláká mne fotit zavřený v ateliéru, venku nosit odrazný desky, blesky nebo stativ.
Portréty jsou u mě momentky bez větších příprav a následných výrazných retuší.
Mám rád Life-Style portréty v přirozeném světle a prostředí.


FOTOBLOG
VOLNÁ TVORBA, STREET FOTO a v budoucnu možná i DOKUMENT.
Okrajově se věnuji i testování fototechniky.


Takže co vás zajímá nejvíce?
V následujících odstavcích najdete základní informace
o mojí vizi, přístupu i ceně za případnou spolupráci
[.]ÚVODEM
Focení není mým hlavním zdrojem příjmu, jsem poloprofesionál a často se věnuji volné tvorbě, kde je mým jediným cílem dobrá fotka, která zaujme nezávisle na stylu či kategorii. Pokud si mne objednáte jako fotografa, bude můj úkol stejný, tedy pořídit povedené snímky s atmosférou a splnit tak vaše očekávání nejlepším možným způsobem...
Tohle je moje hlavní motivace! 
CENA
Finanční ohodnocení je pro mne sekundární motivací. Preferuji naprosto férové jednání bez nutnosti dělat velká ramena,
raději se držím zpět a překvapím, nežli naopak. S tím souvisí i cena zakázky, která vzhledem k mým zkušenostem a možnostem bude výhodná a v porovnání s žádaným profesionálem nízká.
Výsledná cena závisí vždy na několika faktorech: na rozsahu zakázky (délka focení, příprava, počet požadovaných fotografií), datu i dojezdové vzdálenosti. Napište mi prosím na mail: subroofer1980@gmail.com a já vám obratem odpovím.

FOCENÍ ZDARMA
Po dohodě nabízím tzv TFP (Time for prints) focení - forma dohody mezi fotografem a modelem/kou na focení, ve kterém nejsou žádné straně účtovány peníze a výsledné fotografie mohou obě strany využít pro svou prezentaci. 

MOŽNOSTI
Nefotím v tradičním ateliéru a nezajišťuji video ani služby vizážistky :)
Fotky zpracovávám v profesionálních programech, citlivě i dle vašich případných osobních preferencí. Mám rád černobílou i simulace filmových materiálů, včetně charakteristického šumu či zrna. Stejně tak si ale poradím v případě, kdy je cílem maximální přirozenost
a čistota. Znám moderní postupy, sleduji trendy, ale vždy se snažím mít svůj styl a vybrat ten nejlepší pro povahu zakázky.

DODÁNÍ FOTEK
Po domluvě mohu krátce po nafocení zakázky odeslat několik náhledů s barevnými variantami, ze kterých si můžete vybrat. Finální fotografie dostanete v maximální kvalitě (zhruba pro tisk do velikosti A3) a sekundárně v rozlišení pro prohlížení na monitoru či mobilních zařízeních s optimalizací pro sdílení na internetu a sociálních sítích. Zajistím i předtiskovou přípravu, případně sazbu textu pro vaší fotoknihu nebo velkoformátový tisk.

Na všechny akce nabízím ZDARMA půjčení fotoaparátu FUJI INSTAX WIDE!!!ZAMĚŘENÍ
Nejlépe se cítím v roli reportážního fotografa, kde je nutné jednat co nejrychleji a zachytit neopakovatelný okamžik, ideálně
v kombinaci se zajímavou kompozicí, atmosférou či emocemi. Při focení různých akcí, kde jde ve výsledku většinou o ucelenou sérii fotografií (hudební koncerty, svatby, oslavy, plesy, večírky a jiné reportáže) se snažím odvyprávět i určitý příběh s přesahem mimo hlavní dění, avšak v časové posloupnosti, která tvoří základ dějové linie a lépe oživí vaše cenné vzpomínky. Asi nejlepším příkladem je SVATEBNÍ FOTO. Jakožto aktivní muzikant mám velmi blízko ke KONCERTNÍ FOTOGRAFII, kde mi pomáhá znalost scény, zvukové techniky i dění na pódiu.

Streetfoto je pro mě velká výzva, adrenalin i nejlepší foto trénink

JAK JSEM SE DOSTAL K FOTOGRAFOVÁNÍ?
Focení se věnuji zhruba od roku 2010. Začínal jsem s obyčejným digitálním kompaktem, se kterým jsem si odfotil stovky zbytečných a kýčovitých fotek, ale i první kompozice, které mám dodnes rád. Víceméně to samé jsem pak znovu opakoval s první zrcadlovkou střední třídy, zřejmě jen proto, abych si potvrdil, že lepší technika automaticky neznamená lepší fotku, nicméně přináší více možností a zároveň zážitků z focení. Vnímání světa přes foto hledáček mne začalo více bavit.
Zlepšil jsem kompozici a občas vyrážel fotit i cíleně...

Zrcadlovka s těžkým objektivem se mi brzy stala přítěží a já vlastně necítil žádnou inspiraci ani potřebu fotit technicky dokonalé fotografie. Chtěl jsem "jen" fotit. Začal jsem tedy používat pouze mobilní telefon, který jsem měl stále u sebe. Brzy jsem nalezl zalíbení v možnosti celou fotografii kreativně a nenásilně upravit přímo v telefonu (např. prostřednictvím aplikace VSCO nebo Snapseed) a dát jí na Instagram, což mne zcela naplňovalo. Jediným vážným nedostatkem je samozřejmě výsledná kvalita fotky z takovéhoto zařízení, jejíž parametry nedostačují pro tisk na kvalitní fotopapír a leckdy ani pro prezentaci ve vyšším rozlišení na monitoru.

Zlomový okamžik přichází v létě 2015, kdy víceméně na žádost mé ženy vybíráme "rodinný" fotoaparát. Volba padla skoro jednoznačně na krásný retro kompakt FUJIFILM X30. Ten se ukázal být velmi inspirativním a kromě skvělých fotek přinášel i opravdový pocit z focení. Oblíbil jsem si elektronický hledáček, ovládání i možnost fotit v manuálním režimu stejně jako u zrcadlovky a mít výsledek plně pod kontrolou. Lehounká a skladná X30 byla všude se mnou, a to je vůbec ta nejdůležitější vlastnost! Právě zde započala má láska k FUJI, která mi navrátila i ztracenou vášeň k fotografování.
Na základě těchto zkušeností jsem o rok později dospěl k rozhodnutí, že si musím pořídit nějaký "dospělejší" model od FUJI s větším snímačem, rozlišením a výměnnými objektivy - tedy MIRRORLESS systém, který možnostmi i kvalitou výstupu snadno konkuruje i dražším zrcadlovkám, přičemž si zachovává nízkou hmotnost, malé rozměry i atraktivní retro vzhled a precizní ovládání. S novými fotoaparáty FUJIFILM X-E2s a X-E3 mne focení baví více, než kdy předtím. Dělám snad zase o stupeň lepší fotky a asi poprvé v životě se s klidným srdcem mohu označit za fotografa...
Back to Top